politik

Miškov stojí za rozbitím SaS

Najskôr to vyzeralo, že ohrdnutý je Jozef Kollár, ktorý nevyhral súboj o šéfa SaS. V skutočnosti ide o sklamané biznis krídlo SaS, ktoré reprezentuje Miškov, Chren, Droba a Krajcer. Obchodníci, marketéri, účastníci celebritných večierkov, milovníci drahých podnikov, hrubých cigár, luxusného alkoholu a módnych prehliadok. Presne ako Flašíková s Flašíkom. Kvázi politici s rovnakým DNA. Ich politické hodnoty sa tvoria a odvíjajú od ich majetkového statusu.

Jozef Kollár bol prostriedkom ale nikdy nie cieľom na odpísanie Sulíka. Ušľachtilé zmeny, respektíve nejaké body o ktorých dnes nikto poriadne nevie, ktoré presadzoval Kollár boli len Miškovove zámienky na prebratie moci alebo odchod zo strany. Kollár je len hrdzavým štítom kryjúcich skupinu okolo Juraja Miškova, ktorého správanie pri rozbíjaní SaS je už neprehliadnuteľné.

V nedeľnej relácii RTVS obvinil Fico predsedu SDKÚ Freša, že mu niekoľkokrát núkal kandidáta na post šéfa NKU. O deň neskôr sa iniciatívne vyjadril Juraj Miškov ako predseda poslaneckého klubu SaS, že jemu sa sám prišiel ponúknuť asistent poslanca Novotného pán Rusnák (už len tá kombinácia je viac ako žalostná).

Ak šéf poslaneckého klubu akejkoľvek parlamentnej strany rieši zvolenie šéfa NKU s nejakým asistentom poslanca inej parlamentnej strany to naozaj opozícia dopracovala do dokonalosti. Taká sexi asistentka Ivana Mikloša, slečna Urbanová by u Miškova mohla vyjednať pri nejakej káve svoje zvolenie za šéfku Ústavného súdu. Možno by neodblokovala len samotného Miškova ale aj celý Ústavný súd. V ten istý deň oboznamuje Mečiarov najlepší kampaňový stratég Fedor Flašík odchod Miškova zo strany a postavenie Krajcera ako kandidáta na župana v BSK. . .

O deň neskôr ohlásil Juraj Miškov, že sa vzdáva pozície „tútora“ (zaujímavá liberálna pozícia) pre voľby do BSK. Dôvodom bolo Sulíkov oznam, že kandidáta na župana v BSK strana SaS nepostaví. Argument, že „tím, ktorý viedol od novembra 2012, bol už iba krok od konečnej dohody na veľkej bratislavskej koalícii, v ktorej by mala SaS silnú líderskú pozíciu - 17 poslaneckých miest na spoločnej kandidátke a takéto neuvážené, predčasné a zbytočné vyhlásenie zmarilo polročnú snahu vyjednávacieho tímu“ je samozrejme hlúposť. SaS má spomedzi všetkých poslancov v samosprávnych krajoch len jedného a to v BSK. Sedemnásť miest v upadajúcej strane sa vyjednáva podľa akého kľúča? Podľa jednoduchého a to je neprimerané vydieranie a obchodovanie, na to má Miškov vlohy.

Ak má Sulík ešte gule vyrazí Miškova a jeho partiu ešte skôr ako odídu sami zo strany. Po tom ako sa Kollár včera strápnil svojim tzv. „zostávacím odchodom“ je to ideálna príležitosť.

Sulíka treba dnes žiaľ zachrániť a veľmi rýchlo. Ak to opozičné strany a najmä Ľudová platforma myslia vážne musia Sulíkovi podať pomocnú ruku skôr ako sa biznismeni okolo Miškova, diletanta Procházku a neukojeného Lišpiča s mimózami Beblavým a Žitňanskou prehlásia za novú pravicu.

Dnes sú len tri skupiny politikov na Slovensku. Prvou je Fico so Smerom, druhou je aj keď niekedy úsmevné zoskupenie Ľudová platforma a tretiu tvorí zvyšok, to jest tichí spoločníci Roberta Fica, ktorých sa rozhodol manažovať Miškov s Flašíkom.

Podporte článok na VYBRALI.SME.sk

TOPlist


Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden: (požadováno)

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok