politik

Krajcera a Flašíkovú spája mafia

Niekoľkonásobný minister silových zložiek Daniel Lipšic už viackrát verejne vyhlásil, že Ficova vláda je mafia friendly. Pod lampou však býva najväčšia tma.

Svedčí o tom aj kandidátka do samosprávnych volieb s Lipšicovím Krajcerom. Za Krajcera a NOVU kandiduje v Petržalke rocker Marian Greksa. Ten kandidoval v roku 2006 za Mečiara a Slotou, v roku 2009 za Sulíka a v roku 2013 vo voľbách do Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) už za Lipšica. Každé voľby za niekoho iného. Greksa je pritom ešte mestský poslanec v Bratislave, tu len s ťažko identifikovateľnou politickou príslušnosťou.

Väčšina volí Dana

Dôležité je ale toto. Za rokerom Greksom stoja super kámoši. Jedným z nich je Juraj Bílik alias Čapatý. „Ten 13 rokov slúžil šéfovi sýkorovcov Róbertovi Lališovi, ktorého prezývajú Kýbel. „Čapatý je obžalovaný z účasti na príprave vraždy spolusúkmeňovca Martina Hrabárika alias Rezňa z marca 2011 a sedí vo väzbe“. (Nový Čas, máj 2013) Na fotke s ním Greksa pózuje ako usmiaty mladší brat. Vraj spolu len bubnovali v Malackách.

„Poznáme sa asi 7 rokov. Je amatérsky bubeník, takže sme sa zoznámili cez muziku. Dokonca sme si s ním aj párkrát zahrali nejaké prevzaté pesničky,“ povedal Greksa pre Nový Čas.

Zvláštnych to kandidátov ťahá Krajcer na svojej kandidátke do regionálnej politiky...

Predstavme si nejaké kultúrne podujatie župy, na ktorom vyhráva podobná partia Greksových čapatých kamarátov. Koľko takýchto postavičiek príde s Krajcerom a Greksom do vedia Bratislavského kraja?

Nové ale aj tradičné politické strany a zoskupenia majú problém dostať do svojich radov normálnych, slušných a odborne zdatných ľudí. Z politiky sa stáva kabaret v podaní Matoviča a Hlinu. Táto skutočnosť zjednodušuje stranám nábor podobných ľudí. Výsledkom sú kandidátky strán s rôznymi obskúrnymi postavičkami.

Takže pán Lipšic, máte jedinečnú príležitosť ukázať Slovensku či to s tou mafiou, ktorú pán Krajcer ťahá do regionálneho zastupiteľstva Bratislavského kraja, myslíte vážne. Alebo naopak, či do „väčšiny, ktorá volí Dana za župana“ zahrňujete aj príslušníkov podsvetia? Kamarátov si nevyberáš ale kandidátov do verejných funkcií áno.

Flašíková a jej tigri

Na rozdiel od Krajcera, Monika Flašíková ani nepopiera svoje sympatie k ľuďom z podsvetia. Svoj volebný štáb si kandidátka na bratislavskú županku zriadila na Rajskej ulici v Bratislave. Za socializmu vychýrené miesto výskytu vekslákov, priekupníkov, rôznych zlodejíčkov a pasákov. Nie je tajomstvom, aký druh služieb tu Monika za socíku tejto klientele poskytovala. Toto tajomstvo raz vyzradil dokonca koaličný partner v prvej Ficovej vláde. Monika sa na Rajskej musí cítiť jednoducho ako v raji.

Pravdepodobne v tomto prostredí začala Monika získavať kontakty na ľudí s pochybnou minulosťou a s pochybnými aktivitami, ktoré sa jej teraz vracajú ako bumerang. Jedným z nich je nebohý Jozef Svoboda V rozhovore pre denník SME z apríla tohto roku v odpovedi či sa poznajú, uviedla:

Podozrivé boli aj vaše kontakty so zavraždeným mafiánom Jozefom Svobodom. Jeho vdova povedala, ako vám kupoval rôzne veci alebo platil oslavy.

„Bol pán Svoboda niekedy odsúdený za to, že bol mafián? Trestne stíhaný? O mŕtvych len dobre. Nikdy som nepovedala, že som ho nepoznala, ale nemali sme žiadne obchodné vzťahy a ako politička som preňho nič neurobila. Žijeme v Bratislave, kde každý každého pozná, tak nebudem po vstupe do politiky tvrdiť, že niekoho nepoznám.“


Mnoho hrdlorezov a mafiánov nebolo odsúdených... a zrejme ani dlho nebude. Strana Moniky Flašíkovej ovláda tento štát od podlahy, súdy, políciu, prokuratúru. Oveľa otvorenejšie sa Flašíková stavia k inému kápovi, k Bruchovi alebo ak chcete k Mariánov Kočnerovi. Známemu z káuz Gamatex, Glance House, Sasanka a mnoho iných. Tomu Flašíková chodí bežne gratulovať na oslavy alebo iné celebritné večierky.

Nuž aj tieto veličiny Krajcer a Flašíková chcú ovládnuť Bratislavský kraj. Ťažko povedať, kto z nich by zarobil viacej. Dlhý nos alebo európska úroveň s mafiou za chrbtom.

Podporte článok na VYBRALI.SME.skKomentáře k článku

bakessound říká
10.10.2013

Lipsic nejde financnym skupinam o nic viac po krku, nez FicoVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden: (požadováno)

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok