politik

Faktúry na webe sú voličom ukradnuté

Svojim nič nedajú, iba šetria, robia systém transparentným a spravodlivým, predháňajú sa v návrhoch ako čo najviac znížiť platy primátorom, starostm, županom, poslancom (ale nie v NR SR), ako napraviť odvody zlým živnostníkom a čo všetko treba dať ešte na webstránky. To všetko v domienke, že práve toto ľudí najviac štve a toto od nich najviac očakávajú. Výsledkom je skutočnosť, že Robert Fico by už dnes dokázal vládnuť sám. Stav vládnej koalície je naozaj vážny.

Už dnes je ale isté, že po tejto vláde nezostanú diaľnice, obchvaty, štadióny,ihriská . . ., zostanú po nej len faktúry na webe a množstvo nových transprentných a spravodlivých riešení pre spoločnosť. Dúfajme len, že takzvaná beblavizácia čistoty verejného života (vysvetlím v inom článku) prinesie súčasným koaličným stranám v budúcich voľbách aspoň 5 percent pre každú z nich. V súčte budú bojovať o to, aby Fico neskončil ako Orbán so 70%. Koalícia vychádza pri svojich scestných úsudkoch z absolútne nekvalifikovaných východísk. Je presvedčená, že vládu a štýl Roberta Fica verejnosť odmietla pre jeho pochybné, predražené tendre, nástenkovú aféru, emisie a podobne. Keby to bola pravda Fico by nemohol mať v posledných voľbách 35%. Stredopravé strany dlhodobo nerozumejú mentálnemu a duševnému stavu prostého slovenského voliča.

Je omyl, že slovenský volič túži najviac po tom, aby politici nekradli, nepredražovali, neklamali. Slovenský volič nie je hlúpy, nemá prehnané očakávania, vie, že v politike sa nikdy nebudú pohybovať ideálni politici. Slovenskému voličovi je v zásade jedno, či budú na webe faktúry, objednávky a zmluvy (mimochodom tu sa dá dobre kradnúť know-how). Oveľa presnejšie vystihuje dušu slovenského voliča "kradol ale aspoň postavil most, opravil školu, ihrisko...". Jedno to nie je asi 0,1% "odborníkom" ako sú Wienk, poslanec Beblavý s manželkou a asi traja redaktori z denníka SME a dvaja redaktori z Týždňa. Čo je najväčšou chybou, že koaličné strany robia politiku presne podľa ľudí a pre ľudí, ktorí rozmýšľajú ako 0,1% týchto "expertov", (no tak asi 10% voličov). Stredopravé strany akoby rezignovali na ambíciu získať viac voličov ale sústreďujú sa na to, ako ich stratiť čo najmenej.

Je jasné, že táto vláda nám nezanechá veľa hmotných statkov ako napríklad diaľnice, no aspoň nás naučí informatickej gramotnosti ako máme skenovať a vešať faktúry a objednávky na web.Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden: (požadováno)

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok