politik

Dzurindova Lucia

To, že je SDKÚ-DS dnes v parlamente je zásluhou Lucie Žitňanskej. Je jedno, či to bolo spontánne rozhodnutie exministerky spravodlivosti tesne pred voľbami kandidovať na predsedu strany alebo skôr hra režírovaná samotným Mikulášom Dzurindom.

Je vážny predpoklad, že aj keby napríklad Ľudovít Kaník alebo aj Špejbl s Hurvínkom pokiaľ by boli na kandidátke SDKÚ-DS pred voľbami oznámili, že sa budú uchádzať o tento post, preliezla by dnes už skoro periférna strana rovnako tesne hranicu 5%. Počet preferenčných hlasov pre Žitňanskú nebol vyjadrením sympatií k osobe exministerky alebo jej agendy ale vyjadrením nespokojnosti a odporu voči Mikulášovi Dzurindovi. V tejto súvislosti sa odkryl v plnej nahote ešte jeden dôležitý fakt.

Protikorupčná agenda, ktorej nositeľkou bola práve Lucia Žitňanská sa ukázala ako skazonosná a pravicu samozničujúca. Strany, ktoré mali najviac ústa plné opatrení proti korupcii sa už pred voľbami v očiach ľudí ukázali ako najviac skorumpované. Ak by ľudí a myslím naozaj ľudí a nie tých pár intelektuálov zaujímali také blbosti ako zverejňovanie faktúr a boj proti Harabinovi, ktorý na rozdiel od Žitňanskej naďalej sedí na svojom mieste a podáva rôzne sťažnosti proti štátu, tak by Fico nemohol dosiahnuť taký famózny výsledok a Žitňanská by musela mať minimálne cez 200 tisíc krúžkov. S Luciou Žitňanskou, ženou chladnou ako psí čumák sa SDKÚ-DS bude naďalej potácať na hranici zvoliteľnosti aj vďaka tomu, že stranu bude viesť v skutočnosti ten, ktorý nevedel kedy z nej má odísť. Mikuláš Dzurinda.

Vidieť úprimne sa vyškierajúceho ešte stále predsedu SDKÚ-DS na povolebnom okrúhlom stole Roberta Fica, krátko po tom ako oznámil, že bude len radovým poslancom nesvedčí o skutočnosti, že sa z výslnia strany sťahuje ale naopak. Vyslal jasný signál. Naďalej to bude malý intrigán, čo mu išlo vždy najlepšie, ktorý bude intrigovať a vyrábať problémy ako vždy najmä vo vlastnej strane a v radoch zdecimovanej pravice. Kto ho naozaj pozná, vie, že Dzurinda neodchádza len sa rutinne pripravuje na jeden z ďalších svojich návratov. Presne tak ako Vladimír Mečiar v HZDS. Pokiaľ bude Dzurinda ale aj Mikloš v ústavných funkciách, pretože to je najlepší priestor na manipulovanie so slabou a na ich rozhodnutiach závislou skoro predsedníčkou Žitňanskou, bude SDKÚ-DS nasledovať osud Mečiarovho HZDS. Mečiar a Dzurinda sú v tomto žiaľ rovnakí, tak ako vzkriesili svoje strany tak ich aj pochovajú.

Lucia Žitňanská je len ďalšou v poradí z Dzurindových žien, ktoré predseda SDKÚ-DS doviedol na kandidátku, aby ich neskoršie odrovnal, v lepšom prípade hnal kade ľahšie. Ženy političky v SDKÚ-DS žiaľ nikdy nevynikali politickým talentom, citom, prezieravosťou či išlo o Radičovú, Cibuľkovú, Plhákovú, Martinákovú ale aj herečku pani Magdalénu. Iná nebude ani Lucia Žitňanská. V čom teda bude spočívať jej „líderstvo“, keď sa o každej banalite bude musieť najskôr poradiť s Dzurindom a Miklošom? Exministerka spravodlivosti zdá sa nedokáže presvedčiť o svojej "úprimnej zmene“ ani vlastných straníkov. Do konania kongresu, ktorý bude mať tradične formálny charakter v réžii Dzurindu môžu ešte vyskočiť ďalší kandidáti na predsedu okrem Ivana Štefanca. Pribudne tam ďalší prvok, ktorým je formálna súťaž, tú môžu niektorí nespokojní straníci už čoskoro prekuknúť. Ak sa Lucia Žitňanská alebo ktorýkoľvek nový predseda SDKÚ-DS neodstrihne od Dzurindu a to nie len verbálne bude musieť robiť všeličo, napríklad vysvetľovať predaj Paroplnyu.Komentáře k článku

alzbeta havranova říká
20.03.2012

angelika123: prečítala som 5 tvojich článkov, čo si poslal/la za 951 dní. nie tam nič, čo by stálo za diskusiu.štýl je zvláštny, neviem ani posúdiť.ale nebudem už v budúcnosti strácať čas čítaním tvojich príspevkov.

Slavka Kaffková říká
20.03.2012

Cinema: Úplne súhlasim s Tvojím názorom na stranu SDKÚ. Ja som len reagovala na mne nesympatický spôsob akým autor textu písal, a ako sa vyjadroval o pani Žitňanskej. Výsledkom toho, že koalícia vládnutie riadne pohnojila, je dnes horizont plný istôt. Môžeme si byť istí, ale osobne vôbec netuším, že čím. Ale snáď to všetci v zdraví prežijeme, či už s alebo bez Božej pomoci Sovietskeho zväzu:). Svojím komentárom som nevelebila SDKÚ - chcela som autorovi textu povedať hlavne to, že pani Žitňanskej som dala krúžok nie pre to, že Dzurinda mi je nesympatický, ale preto, že podľa mňa mala silu a guráž čistiť chliev; a pre tie isté dôvody by som bola dala krúžok pánovi Lipšicovi alebo pánovi Galkovi, keby som volila nejakú inú stranu.

alzbeta havranova říká
20.03.2012

SDKÚ sa zotaví.bude to síce trvať, ale potenciál tu vždy bol a bude.M.D.možno zostáva,ale Mečiarove ambície nemá.strana potrebuje niekoho s lepším hereckým talentom, a toho nájdu.niekto, kto to chápe tam urcite je a pomaly sa pripravuje...ja pevne verím a stále ich volím.nic lepšie tu zatiaľ nie je.

krasny krasny@chello.sk říká
20.03.2012

Vynikajúci článok.Ten boj o spravodlivosť,demokraciu v porovnavaní s gorilím,platinovo sitkovým ,košickodanovými skutkami.Naplň prace L.Ž.vystihnutý v ĺodovom podaní-Fufňavá Harabínobijka.Neveim,nevie,či je terno pre SDKU-DS.Bola tvárou kampane za M.Vašaryovú na funkciu promatorky Bratislavy.Velmi neúspešná.Jedinú zásluhu viditelú má len z pohladu vdačnosti Dzurindu.Bola členkou velkej kádrovacej štvorky-Dzurinda,Frešo.Mikloš Žitnanská,ktorí očistili bratislavskú organizáciu od 600 !!!! členov SDKU-DS,ktorí prejavili slobodný názor,že Dzurinda by mal pre neschopnosť viesť stranu odstúpiť z funkcie predsed SDKU.DS

pravicový volič říká
20.03.2012

Pri čítaní týchto názorov je mi jasné, že táto krajina bude mať ešte dlho potiaže. Tak, ako Vám dlho trvalo kým ste pochopili, kto je Mečiar, tak dlho Vám to bude trvať aj teraz. Jediná strana, ktorá pohla Slovensko vpred, bola SDKÚ. Pokiaľ Vám to nedocvakne, nepohneme sa. Nech je M.D. akýkoľvek, dosiahol veľa, z čoho Vy všetci aj so Smerom profituje.

xidex ondro66@pobox.sk říká
20.03.2012

Veľmi dobrý postreh. Všetci si pamätáme, ako Žitňanská vyhlásila, že 11. marca sa zobudí a podľa výsledkov volieb si zariadi ďalší život. Len potom ju zrejme presvedčili, že by mala ohlásiť kandidatúru na líderku po voľbách, aby sa SDKU vôbec dostala do parlamentu. Pri všetkej úcte k pani Žitňanskej, takto sa líder nechová.

greenman říká
20.03.2012

prirovnanie: "Lucia Žitňanská, žena chladná ako psí čumák" je pravdivé, pridám, že má aj veľmi nepríjemný až nepočúvateľný hlas

xidex ondro66@pobox.sk říká
20.03.2012

Veľmi dobrý postreh. Všetci si pamätáme, ako Žitňanská vyhlásila, že 11. marca sa zobudí a podľa výsledkov volieb si zariadi ďalší život. Len potom ju zrejme presvedčili, že by mala ohlásiť kandidatúru na líderku po voľbách, aby sa SDKU vôbec dostala do parlamentu. Pri všetkej úcte k pani Žitňanskej, takto sa líder nechová.

oo říká
20.03.2012

pekny clanok, pravdivy. Ja uz len dodam, ze skoda, ze SDKU sa do parlamentu dostala. Tato strana patri na smetisko dejim. Myslim, dalsie volebne obdobie uznn perezije

Cinema říká
20.03.2012

Slavka Kaffková: Ak chce sdkú dokázať presadiť svoj program, musí si voličov získať. So súčasnou agendou voličov strácala: http://www.sme.sk/c/6306236/sdku-darovala-konkurencii-desattisice-volicov.html Je kopec mimoparlamentných strán, ktoré chcú tiež presadzovať dobré veci. Ak sa sdkú nezmení, pridá sa k nim.

Slavka Kaffková říká
20.03.2012

Ahoj Kino. Si očný lekár? Už tu nejaké tie desaťročia žijem (a nielen tu), a oči mám otvorené dokorán, ďakujem za radu. Nehovorila som o ľuďoch všeobecne, že áno. A veľmi ide o to či je niečo dobré alebo zlé, hoci ľudia (a asi aj Ty) radšej uveria obrazu reality, ktorú im niekto krásne namaľovanú predostiera. Takže preto ten žalostný výsledok volieb. Chlieb a hry. A bola by som rada keby mi nikto nevnucoval svoje subjektívne prognózy mojej budúcnosti. Ďakujem.

Cinema říká
20.03.2012

Slavka Kaffková: Prestaň zatvárať oči pred realitou. Ak by boli tie zmluvy pre ľudí také dôkežité, tak by SDKÚ mala dvojciferný výsledok, a Žitňanská by nebola s krúžkami za Ficom a Matovičom. Nie je to o tom, či sú tie zverejňovania dobré alebo zlé. Ale že je to verejnosti úplne ukradnuté.

Slavka Kaffková říká
20.03.2012

To je velmi subjektivne "ja tomu rozumiem najlepsie" hodnotenie. Ja napriklad Dzurindu nemam v oblube, ale kruzok som dala pani Zitnanskej preto, lebo som sledovala jej konanie, a vnimam ju tak, ze stihla za kratky cas vo svojom rezorte urobit kusisko kvalitnej a poctivej prace, ktorej pozitiva su uz dokonca citit v praxi. Asi nevie autor ani hole nic o Plhakovej a Martinakovej, ked ich prirovnava k pani Zitnanskej. A napísat urazku typu ze je to zena "chladna ako psi cumak" je prinajmensom hlupe a sexisticke. Hadam s nou autor textu nemal intimny pomer, alebo ano? A napriklad mna zaujimaju take dolezite veci, ktore maju ocistit celu spolocnost od hnusu a slizu v ktorom sa nachadza - teda aj zverejnovanie faktur a boj proti Harabinovi. A rozhodne to zaujima vela ludi, ktorych poznam. Autor textu, ktory sa hra na analytika politickej situacie (mimochodom aj vela politologov sa na nieco mudre len hra), sa navyse zrejme citi byt aj skvelym Prorokom Rakom ked si trufa na prognozy modelu vyvoja situacie v buducnosti.

petrzalcan říká
20.03.2012

ak zverejnovanie zmluv je blbost(!), tak autor tejto akoze analyzy sa prave vyliahol na tento svet a netusi a to tak ze nic!

Tatko UBU říká
20.03.2012

Opat jedna sranina.

pepe říká
20.03.2012

dzurinda si splnil svoju ulohu a mal v pravom case odist, zitnaska by bola vhodna aleternativa, len niekomu vadi, ze ide po harabinovi

zuza říká
20.03.2012

ty na com ficis? si pozeral zase nejake filmy so superagentmi a nieco sa ti prisnilo? dzurinda je az do maja stale predsedom strany a tak ze sa niekde objavi je jasne. robit zo zitnanskej jeho babku je ale jednoduche, ked sa nevies vyhrabat z toho, ze konci era dzurindu. ved kto bude teraz za vsetko vinny?!?:-)

pepe říká
20.03.2012

dzurinda si splnil svoju ulohu a mal v pravom case odist, zitnaska by bola vhodna aleternativa, len niekomu vadi, ze ide po harabinovi

pepe říká
20.03.2012

dzurinda si splnil svoju ulohu a mal v pravom case odist, zitnaska by bola vhodna aleternativa, len niekomu vadi, ze ide po harabinovi

Hák říká
20.03.2012

Tak tento "analytik" je úplne od veci. Presne tak to vyzerá, ak sa niekto nedrží faktov a pojmy si mýli s dojmami. Lebo toto tu sú čisté dojmy niekoho, kto nemá rád nielen Dzurindu, ale ani Žitňanskú, nielen SDKÚ, ale ani žiadnu pravicu. Niektorí ľudia, pokiaľ Dzurinda rovno nečakane neumre, stále budú tvrdiť že včas neodišiel. Fakty sú také, že sa rozhodol nekandidovať na predsedu, tým pádom do doby zvolenia nového predsedu, tým predsedom zostáva. Preto bol aj po voľbách pri stole s ostanými predsedami parlamentných strán. A že bude radový poslanec? Veď ho tam ľudia zvolili, ak by ho voliči SDKÚ až tak nenávideli, tak mu nedajú žiadne krúžky a skončil by na nejakom 30-tom mieste, však? Ale ak by sa vzdal mandátu, tak všetkým by bolo jasné, že si ide užívať nakradnutých 100 milónov. A napísať že zverejňovanie zmlúv je blbosť, tak to je sila. Autor tejto geniálnej myšlienky je určite nejaký papláš, ktorému práve zverejňovanie zmlúv zmarilo nejaké kšefty. A to je dobre.

Martin říká
20.03.2012

Čo máte všetci proti Dzurindovi? Ak sa ti nepáči , nevol ho, ak si myslíš to čo píšeš nevol SDKU. Ak si to čo ty myslí väčšina tak nebudú voliť SDKU a je vymalované.

György říká
20.03.2012

Pokiaľ Dzurinda úplne neopustí rady SDKÚ všetky nite budú viesť k nemu.Naučil ho to sám LENON. Prerod SDKÚ je v nedohľadne,samozrejme na škodu Slovenska.

bratov brat říká
20.03.2012

Príliš emocionálny a málo zasvätený pokus o analýzu. Pravdu nenájdeš tak, že budeš v každom vidieť klamára. Skús sám začať zberať informácie z prvej ruky a nie len komentovať komentáre v našej tlači - potom možno začneš písať niečo čo bude stáť za čítanie.

Nerast říká
20.03.2012

Jasne ze to je len dohodnuty pribeh. Zitnanska Dzurindu podrzala pri Bubenikovej, podrzi ho aj teraz. Ved jej nakukal ponad plece pri tom okruhlom stole po volbach.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden: (požadováno)

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok