politik

Aj Radičová dala zlaté padáky

Prideľovanie zlatých padákov dráždi. Ťažko sa dá vysvetliť ako môže v tejto malej krajine nejaký anonymný manažér v nejakom štátnom podniku dostať vo výplatný termín 170 alebo 178 tisíc EUR na účet. Horšie je to, keď sa tieto „odmeny“ spájajú nie s výkonom alebo ziskom podniku ale s odchodom samotného manažéra. Štát vyplatil šéfke pošty alebo šéfovi železníc balík peňazí vlastne za to, že sa ich zbavil. Celkový účet za takéto odchádzanie sa odhadoval najskôr na 1,5 milióna EUR, o pár hodín neskôr to stúplo už na 3 milióny.

Je tragikomické ako sa toto všetko mohlo udiať pod drobnohľadom vlády, ktorá sľubovala najväčšiu transparentnosť v dejinách Slovenska na čele, ktorej stála azda najtransparentnejšia a najotvorenejšia európska politička Iveta Radičová.

Je ale škandalózne, keď sa najviac zodpovedný človek za túto padákovú kauzu, ktorým je expremiérka Iveta Radičová postavil do roviny morálneho arbitra tejto kauzy. Či skôr médiá ju tam ustanovili. Je nechutné a zvrhlé ak expremiérka, ktorá rovnako rozdávala odchodné navrhuje svojmu ministrovi zlaté padáky zosobniť.

Musí to byť zraňujúce, keď si jedno ráno Iveta Radičová už ako expredsedkyňa vlády s platom ani nie 4 tisíc eur v čase predsedovania a hypotékou na krku prečítala v novinách, že nejaký pánko za čias jej vlády dostal za pár mesiacov skoro dvesto litríkov. Toto nenahnevá len človeka so 400 eurami v hrubom ale aj človeka s platom Ivety Radičovej. To čo Radičovú ale napadlo ako prvé bolo čím skôr sa voči tomu vymedziť a hodiť to na Figeľa. Ten je v takýchto prípadoch vďačným a osvedčeným cieľom.

Radičovej najväčší zlatý padák je však euroval. Tam ide už o miliardu eur vďaka ktorým expremiérka povalila aj vlastnú vládu. Občanov sa ani nepýtala. Zodpovednosť za to, že každý Slovák už dnes ručí južanským obyvateľom EU takmer 1 000 eurami na hlavu (aj penzisti aj batoľatá) je zodpovednosťou aj Ivety Radičovej. Toto pani Radičová zosobníme komu?

Bývalá premiérka preukázala aj pri zlatých padákoch opäť extrémnu mieru neschopnosti vládnuť. Neskontrolovala svojich ministrov, čo za zmluvy popodpisovali aj s jej straníckymi manažérmi. Na ňu prvú mali médiá po vypuknutí kauzy ukázať prstom. Na pani dokonalú. Miesto toho ju povolali a pasovali do role vynášania morálnych súdov, ktorého sa pani Radičová vie vždy a všade pod rúškom „slušnosti v politike“ zhostiť. Najmä pred voľbami a najmä vtedy, keď stredopravý volič hľadá nového hrdinu a novú alternatívu. Vtedy sa zákonite na politickej scéne objavujú ako bumerang mená Radičová, Lipšic v tesnom závese s Wienk, Beblavou a denníkom SME. Veční čakatelia reprezentantov dokonale čistej a morálne bezúhonnej politiky. Medzi spasiteľmi a hrobármi býva ale tenká hranica.Komentáře k článku

kiss14 říká
18.06.2012

Autorom je určite nejaký tupovolič KSSmeru. Pretože prehliadol fakt, že Radičovej vláda v marci 2011 schválila nové pravidlá „výberu, riadenia a odmeňovania zástupcov štátu v orgánoch spoločností s majetkovou účasťou štátu“. A ministrom uložila, aby zabezpečili ich implementáciu v spoločnostiach, v ktorých vykonávajú akcionárske práva. Minister dopravy J. Figeľ si svoju povinnosť zjavne nesplnil, lebo „jeho“ funkcionári teraz opúšťajú posty s padákmi za 170-tisíc eur. Lenže tieto zmluvy neboli nové. Platili aj za ficka, lenže Radičovej vláda mala iné starosti, nie vynášať na svetlo aké zlaté padáky dostali ficovi manažéri. Ale mali to urobiť. Fico teraz tieto zlaté padáky použil len preto, aby zakryl ožobračovanie ľudí novými daňami. A tupoidi to teraz rozoberajú namiesto toho, aby sa pozreli na prsty svojmu vodcovi, pretože o chvíľu už bude neskoro. Aj oni budú platiť do štátnej kasy, aby ficko mohol zadávať predražené zákazky svojim sponzorom!!!

Joppo říká
18.06.2012

Článok na úrovni klientov ústavu v Hronovciach alebo v Záluží. A to sa z celého srdca spomenutým klientom ospravedlňujem, oni za svoj mentálny stav nemôžu.

ABC říká
18.06.2012

Autor je tuším na odvykačke a drogy nateraz vyhrávajú. Jediný kto je naozaj zodpovedný za schválenie Eurovalu Slovenskom je najsociálnejší premiér v Galaxii Mliečna cesta Doc. JUDr. R.F. CSc. A najlepšie sú v článku tie odkazy - zdroj Nový Čas, Topky a Pravda ...

Effe3 říká
18.06.2012

Piati členovia predstavenstva SEPS nominovaní SMERom dostali v roku 2010 dohromady na odstupnom 730-tisíc eur

Effe2 říká
18.06.2012

Piati členovia predstavenstva SEPS nominovaní SMERom dostali v roku 2010 dohromady na odstupnom 730-tisíc eur.

Effe říká
18.06.2012

Piati členovia predstavenstva SEPS nominovaní SMERom dostali v roku 2010 dohromady na odstupnom 730-tisíc eur.

3.2mm říká
18.06.2012

Kopec nadavok na autora, no ziaden realny argument. Radicova zacina mat fanklub ako Fico.

MartaK říká
17.06.2012

A čo tak spomenúť aj ficove padáky? Alebo ti slovo objektívnosť nič nehovorí? Už ti vyššie napísali, že si zbabelec, ja dodávam, že posero, keď sa nedokážeš podpísať, ale okakávať Radičovú áno. Celý fico si. Len tak mimochodom, ktože to schválil euroval spolu s povalením vlády všetkými svojimi poslancami? Nebol to náhodou fico?

MURIC říká
17.06.2012

no ten komentár písal chlapík zo Súmračnej s cielom poškodiť Radičovej v prípade kandidovania na post prezidenta. Takže súdruhov Ficov pisalek sa chopil špinavej práce - najväčšími nepriatelmi Ivety Radičovej sú Robert Fico a Mikuláš Dzurinda a práve týto dvaja so svojimi komplicmi Bugárom a Figelom sú zodpovední, že sa skladáme na podvodnícke krachujúce banky - Grecko, Španielsko sú len zastieracie manévre - Fico a Dzurinda sú tí, čo škodia Slovensku

Daniel Jankech říká
17.06.2012

A zlodej Fico zlaté padáky nedával...zvláštny meter spravodlivosti neznámeho hlupáka čo napísal tento článok.

Jan říká
17.06.2012

Toto môže napisať iba natvrdly smerak a ešte sa aj hanbi podpisať pod tieto bludy! ech si radšej zisti, koľko dostali smeracki nominanti, napr. rapšik, Lovasova,.......

Maty říká
17.06.2012

Ked pisete podobne prispevky, potom je aspon zakladna slusnost podpisat sa za svoje nazory. Vas clanok je totalne naivny, taky naivny ako aj protesty Gorila a aj odpor SaS proti Eurovalu, ktore malo za nasledok iba polozenie vlady. Zlozitost problemu zlatych padakov je vyssia ako si vy myslite. Ak Vas niekto vyhodi z prace na takychto postoch, potom je na mieste kompenzacia, kedze zmluvu neporusila strana, ktora pracu vykonavala. Ak Vam niekto slubi pracu na 4 roky a vyhodi Vas po 1.5 roku prakticky bez dovodu, potom by ste si neziadali kompenzaciu ? Tak to funguje aj sukromnej sfere. Problem je len to, ze na takychto postoch by nemali byt udelovane premiove zlozky v pripade, ze firma vykaze stratu. Ak je vsak zadefinoavny ciel ako znizenie straty, potom by sa mohlo uvazovat aj o vyplateni premiovej zlozky. Znizenie straty by malo v sebe obsahovat aj samotnu premivu zlozku.

abcdef říká
17.06.2012

Ficovych zlatych padakov by ste sa pri tejto logike ani nedopocitali ...

lxch063 říká
17.06.2012

Toto je absolutne plytke. Ked sa autor tohoto nezmyslu nedokaze ani podpisat tak to skoro ani nestoji za koment, ale rad mu pripomeniem, ze euroval(ov) zariadil Fico aj s druzinou za vymenu predcasnych volieb. Dodatok je, ze to bol iba docasny a teraz ide Fico odobrit trvaly za 5MLD EUR sam so svojou druzinou a nejlepsie uz v utorok, aby jeho uces pekne zhnedol ...

smille smile říká
17.06.2012

Podľa toho čo "jožo říka" anonym dosiahol svoj cieľ. Ale skutoný záver je o ničom - biely budú stále tvrdiť svoje biele a čierni naopak čierne. ani bielych ani čiernych nezaujíma skutočná pravda - len aby mohli jeden druhému vynadať atým svoje ego povyšit...a vyjadrenie Radičovej k Figliarovi je ôsmevné...ale čo od nej chcete... Ako sa vyjarila (to ma úplne dorazila): vraj išla v aute na dovolenku k moru a tam jej jej "sukmenovci"zavolali, žeby mohla kandidovať že bči nechce kandidovať na prezidentku...Tak sa hneď stála kandidátka...a potom jej asi niekto zavolal, že by sa mohla stať premiérkou...ale pokiaľ jej nikto neponúka mieto oerátora na chirurgii buďme radi a spokojne spíme...určite by ale ani nezaváhala...

smiler říká
17.06.2012

Pajeb

jožo říká
17.06.2012

... keby sa chudák čo vylúdil tento článok pod neho aspoň podpísal. Zbabelec.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden: (požadováno)

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok